حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بانه

شهرستان بانه

بانه شهری که به نگین اقتصادی غرب کشور معروف شده است.شهری که هر ساله میزبان تعدادی زیادی از هموطنان عزیز بوده خیلی ها برای بار چندم تشریف آوردن و خیلی ها هم می خواهند تشریف بیارند.
اما شهر بانه کجاست آب و هواش چجوریه و چرا نگین اقتصادی غرب کشور نام گرفته است؟

شهر بانه کجاست؟

بانه

شهر بانه در غرب ایران و در استان کردستان واقع شده است.در واقع در ضلع شمالی رشته کوه های زاگرس با فاصله 20 کیلومتری از مرز عراق.
همسایگان شهر بانه را شهرهای سقز,مریوان و سردشت و از سمتی دیگر کردستان عراق تشکیل داده اند.در مرز این شهر با کردستان عراق بازارچه های جهت تبادل کالا هم واردات کالاهای خارجی و هم صادرات کالاهای ایرانی تشیل شده است که برای این مناطق رونق اقتصادی ایجاد کرده و منجر شده تا این شهر زیبا را نگین اقتصادی غرب کشور نام گذاری کنند.

شماره تلفن فروشگاههای بانه

baneh-mahbano

فروشگاه اینترنتی ماه بانو به عنوان فروشگاه اینترنتی مستقر در شهر بانه عرضه کننده وسایل های موجود در بانه است.همگی وسائل با قیمت رقابتی و کیفیت بالا عرضه می شوند.شما عزیزان جهت خرید هر گونه محصولی می توانید در سایت سرچ کرده و یا با شماره های پشتیبان های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.با کمال میل در کنار شما هستیم.

شماره تماس فروشنده های لوازم خانگی

09109108360

09109108390

08734211353

لطفا توجه بفرمایید شماره های فوق برای استعلام قیمت ، موجودی و یا خرید به شما عزیزان مشاوره می دهند

لطفا شماره تلفن مغازه های دیگر را از ما نخواهید

 
جمعیت بانه

بانه-فروشگاه

شهر بانه را نمی توان شهر بزرگی نامید.جمعیت آن طبق سرشماری سال 95 در حدود 110 هزار نفر بوده و در استان کردستان چهارمین و در ایران در رده شهر 89 قرار می گیرد.
بسیار ارتفاع ۱۵۵۴ متری از سطح دریا بلندی و موقعیت قرار گیری این شهر را دلیل نام گذاری آن می دانند.در واقع (بان) به معنی بام و بانه را خانه معنا کرده اند.
شهر بانه تا به حال دستخوش تغییرات زیادی شده است و مردم این شهرستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند.در سال 1323 توسط محمد رشید خان داروخانی به آتش کشیده شد و درصد زیادی از شهر را با خاک یکسان کردند.در سال 1363 در زور 15 خرداد توسط نیروهای بعثی بمباران و بسیار از مناطق آن را با بمب شیمیایی زدند.اما خوشبختانه در پس از هر اتفاق این مردم بودند که پیروز میدان شدند و با امید وافر به زندگی شروع به بازسازی شهر خود کردند.

زبان مردم شهر بانه زبان کوردی با لهجه سورانی که همان لهجه مورد استفاده شهر سلیمانیه عراق هست می باشد.

جاهای-دیدنی-بانه

جاذبه های گردشگری

ما در کشوری واقع شدیم که از لحاظ زیبایی های طبیعی بسیار غنی می باشد.شهر بانه هم از این جاذبه ها بی بهره نبوده و دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است که در پایین چند مورد آن را توضیح خواهیم داد.اما اول بریم سر جاذبه اصلی این شهر که منجر به سفر و بازدید تعداد زیادی از هموطنانمان از این شهر زیبا شده است.

شهر-بانه-کجاست؟

بازارهای بانه

در واقع بیشترین سفر به این شهر جهت خرید از بازارهای بانه است.بازارهایی که کالاها مستقیما از کشورهای خارجه وارد آن می شوند و به این دلیل قیمت اجناس بانه از سایر شهرهای ایران ارزانتر و البته دارای تنوع بیشتری است به همین خاطر خرید از بانه نه تنها منجر به کاهش هزینه های شما می شود بلکه تنوع بسیار زیادی را نیز برای انتخاب پیش روی شما می گذارد که شاید در سایر شهرهای ایران این تنوع وجود نداشته باشد.
بازار بانه دارای مجتمع های تجاری (پاساژ) متعددی است که برخی از آنها دارای طبقاتی هستند که به طور اختصاصی محصولی خاص را ارائه می دهند مابقی پاساژها بازار متنوع و از اجناس مختلف را تشکیل داده اند.

شهرستان بانه

پاساژهای معروف بانه

بانه دارای تعداد بسیار زیادی پاساژ هست که برخی از آنها بزرگتر هستند که به طور جداگانه راجب هر کدام مفصل توضیح خواهیم داد اما در این پست به بردن اسم برخی از آنها بسنده خواهیم کرد

پاساژ خدری

پاساژ خدری یکی از قدیمیترین پاساژ های بانه و محل حضور تاجران قدیمی بانه است.طبقه زیر زمین بیشتر وسایل ریز آشپزخانه همکف وسایل برقی ارایشی ادکلن و … طبقه 1 هم بیشتر عمده فروش های کفش حضور دارند.

پاساژ خدری بانه

پاساژ گلستان

پاساژ گلستان که در ورودی شهر از سمت سقز قرار دارد و بیشتر ورود به شهر بانه هم از جاده سقز انجام می گیرد به همین خاطر 90 درصد به بالای مسافرین هنگام ورود به شهر این مجتمع را می بینند.طبقه زیر زمین و همکف این پاساژ اجناس گوناگونی دارد ولی بیشتر مانور روی وسایل برقی خانگی هست.2 طبقه فوقانی کلا پوشاک بود.پوشاک مردانه زنانه بچه گانه.

پاساژ گلستان بانه (3)

پاساژ گلستان بانه (1)

پاساژ بهشت

پاساژ بهشت یکی از بزرگترین مجتمع های بانه هست که همانند پاساژ های دیگر طبقه زیر زمین و همکف مملو از وسایل مختلف و 2 طبقه فوقانی بیشتر از 95 درصد مغازه ها پوشاک هستند.

پاساژ بهشت بانه (1)

پاساژ بهشت بانه (2)

پاساژ پاسارگاد

این پاساژ نیز در ورودی شهر و بالاتر از پاساژ گلستان قرار دارد.پاساژی لوکس و متشکل از انواع وسایل است.

پاساژ پاسارگاد بانه (1)

پاساژ پاسارگاد بانه

پاساژ ماد

پاساژ ماد پاینتر از پاساژ خدری واقع شده.طبقه همکف و زیرزمین از اجناس متنوعی بهره می برد اما طبقه های فوقانی پوشاک هستند.در واقع تعداد پوشاک فروشان این مجتمع به قدری هستند که این پاساژ به لباس بیشتر شهرت دارد.

پاساژ ماد بانه

پاساژ شافعی

پاساژ شافعی 3 فاز مختلف دارد.شافعی فاز 1 فاز 2 فاز 3.هر سه در یک امتداد واقع و از اجناس مختلفی نیز بهره می برند.بازدید از این مجتمع قطعا خالی از لطف نیست.

پاساژ شافعی بانه (1)

پاساژ شافعی بانه (2)

پاساژ شافعی بانه (4)

پاساژ شافعی بانه (3)

پاساژ نور

پاساژ نور از پاساژهای بسیار قدیمی بانه و نزدیک به میدان جهاد و پاینتر از پاساژ بهشت واقع شده است.

baneh-mahbano

پاساژ نور بانه (2)

پاساژ نور بانه (1)

پاساژ مادر

پاساژ مادر در ورودی شهر و در واقع اولین پاساژی است که در سره راه مسافرین گرامی که از شهر سقز وارد می شوند قرار دارد.

پاساژ مادر بانه

پاساژ مادر بانه 2

پاساژ ابراهیمی

پاساژ ابراهیمی پاساژ مورد علاقه علاقمندان به موبایل تبلت و لب تاب است.همه عزیزان فعال در عرصه این وسائل در این مجتمع قرار گرفته اند.

پاساژ ابراهیمی بانه

پاساژ الماس

.

.
.

فاصله-تهران-تا-بانه
در طی مطالب آتی راهنمای خرید و گشت و گذار در بازار را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد اما بریم سره اصل مطلب یعنی بحث راجب شهر بانه
گفتیم یکی از جاذبه های این شهر بازار بزرگ و پر جنس آن  است اما بانه نیز مانند سایر نقاط کشور ایران دارای زیبایی های طبیعی بسیاری است که در زیر به یکی دو مورد آن اشاره ای کوچک خواهیم داشت.
جاذبه های داخل شهر

پارک دکانان

یکی از بهترین پارک های بانه برای اقامت و استراحت مسافرین گرامی پارک دکانان بوده که در دامنه کوه بسیار زیبای آربابا قرار داردو امکانات لازم در آن تعبیه شده است(این پارک در حال تعمیر بوده و فعلا قابل استفاده نیست- زمستان 97)

پارک پیرمراد

این پارک بالاتر از پارک دکانان و در دامنه کوه جنیره قرار دارد.در این پارک سکوهای برای نشستن به شکل آلاچیق تعبیه شده است که می توان مورد استفاده برای استراحت قرار داد.این پارک قبلا بیشتر زیارت گاهی در اطراف حرم پیرمراد بود که بعدها به پارک جنگلی تبدیل شد.در این پارک بوفه هایی برای رفع نیاز وجود دارد(این پارک در حال تعمیر و توسعه است – زمستان 97)
از دیگر پارک های بانه می توان به پارک معلم,پارک مسافر,پارک کودک,پارک 15 خرداد,پارک فلسطین اشاره کرد.
جاذبه های خارج شهر
تفریح گاه سورین: این تفریح گاه به فاصله 10 کیلومتری از شهر واقع شده و به واسطه فضای سبز و همچنین تفریح گاه های ایجاد شده در آن به مکانی بسیار زیبا در فصول مختلف سال تبدیل شده است.
غار شوی: این غار در 12 کیلومتری شهر واقع و در نزدیکیه روستایی به همین اسم است.267 متر طول دارد و در حال آماده سازی برای بازدید عموم است.

در حال تکمیل اطلاعات
اگر نیاز به اطلاعات خاصی دارید در قسمت نظرات درج کنید تا در اولویت قرار گیرد

دیدگاه کاربران 6 دیدگاه
 • Choooo ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۹:۲۸ ب.ظ
  3 0

  سلام وقتتون بخیر
  از کجا می تونیم مسواک و ژیلت فیک (fake) به صورت عمده خریداری کنم؟؟

  • admin ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۷ ب.ظ
   0 0

   سلام دوست من
   تماس بگیرید راهنمایی کنیم

 • خسروشاهي ۴ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۹ ق.ظ
  3 0

  من دنبال فروشگاه عباسي نماينده لوازم bosch مي گردم
  تلفن و آدرسش رو مي خوام

  • admin ۴ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۳ ق.ظ
   0 1

   سلام و عرض ادب
   تماس بگیرید لطفا

 • ناشناس ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶ ق.ظ
  0 1

  شماره مغازه نگین فروشی میخاستم

 • وحیدی هستم شماره تماس فروشگاه خدری میخواهم ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۲:۴۳ ب.ظ
  0 0

  با کمال تشکر را دارم که خوب راهنمای میکنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما
کردستان - بانه - میدان جهاد - مجتمع تجاری کردستان - همکف - پلاک 59
08734211353 - 09109108360
X