حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انواع مختلف یخچال فریزرها

انواع مختلف یخچال فریزرها

بسیاری از ماها هنگام خرید یخچال فقط به ظاهر دقت می کنیم و از کاربردهای آن اطلاع نداریم چرا که از قدیم دید ما به یخچال فقط یک وسیله برای سرد نگه داشتن غذا و میوه بوده است.اما دیگه باید دیدمون رو عوض کنیم و در هنگام خرید هوشمندانه تر عمل کنیم چرا که امکانات این وسیله تغییر کرده و همچنین وسیله ای گران قیمت است و در بهترین حالت یک دهه این خرید همراه ما خواهد بود.

بنابراین اگر شما می خواهید یخچال خریداری کنید و یا قصد دارید مدل قدیمی خود را عوض کنید این مقاله می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

بررسی قیمت و مشخصات انواع یخچال فریزرها

چه نوع یخچال فریزرهایی وجود دارد؟

به طور کلی چهار نوع یخچال وجود دارد:

بالا فریزر

پایین فریزر

ساید بای ساید

درب فرانسوی

بالا فریزر:

این نوع، مدلی است که هر زمان کسی در رابطه با یخچال صحبت می کند تصویر آن در ذهن شما مجسم می شود. این یک نوع یخچال تک ستونی است که دارای دو درب است و بخش بالایی آن به فریزر و بخش پایینی به یخچال اختصاص یافته است. این نوع، معمولی ترین نوع است و از طرفی ارزان ترین نیز هست که در مدل های مختلفی ارائه می شوند.ناکامی بالا فریزر این است که ویژگی های کمتری دارند و از ظاهر خیلی زیبایی برخوردار نیستند.

با این حال، اگر امکانات و ویژگی های این محصول برای شما چندان اهمیت ندارد و مهم نیست که چه ظاهری داشته باشد این نوع می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. در واقع اگر شما از یخچال تنها انتظار دارید که مواد غذایی را سرد نگه دارد ما این نوع را پیشنهاد می کنیم. همچنین نکته قابل توجه در مورد آن، این است که صرفه جویی با بهره وری انرژی نسبتا خوبی دارند و در حدود 10 الی 25 درصد بهره وری انرژی بیشتری نسبت به یخچال های ساید دارند. بنابراین اگر در مورد قبض برق نگرانی دارید، این می تواند یخچال مناسبی برای شما باشد. به طور خلاصه، یخچال های بالا فریزر:

 • معمولا ارزان هستند اما ظاهر خیلی شیک و زیبایی ندارند.
 • دسترسی آسان تر است چون بخش فریزر در بالا قرار دارد.
 • عموما مقرون به صرفه تر از سایر یخچال ها هستند.

به عنوان مثال یخچال فریزر ال جی مدل GRB-882 که دارای ظرفیت 28 فوت یا 509 لیتر می باشد از این نوع است. این مدل برای یک خانواده متوسط جمعیت بسیار مناسب است و از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. نمودار مصرف انرژی این دستگاه +++A است که نشان دهنده بهره وری انرژی بالای آن است و مجهز به فیلتر بهداشتی می باشد که هر گونه میکروب و باکتری را از بین می برد. وجود سیستم عیب یاب هوشمند، سیستم گردش هوای چندگانه و قفسه های متعدد از دیگر ویژگی های این یخچال می باشد.

تفاوت انواع مدل های یخچال فریزر ها

یخچال پایین فریزر:

همانطور که از نام آن پیداست یک یخچال بالا پایین است و بسیار شبیه مدل بالا فریزر می باشد با این تفاوت که بخش فریزر در قسمت پایین دستگاه قرار گرفته است. به طور کلی این مدل ها کمتر رایج هستند که این به معنی تنوع کمتر آنهاست و همانطور که قبلا ذکر شد این نوع محصول نسبت به مدل های بالا فریزر گرانتر بوده و این بدان معنی است که شما باید هزینه های بیشتری برای خرید آن بپردازید.

یخچال فریزر ال جی مدل GB-450UWLX یک یخچالا پایین فریزر است و کاملا شبیه مدل های بالا فریزر این شرکت می باشد که برای خانواده های با جمعیت متوسط گزینه فوق العاده خوبی می باشد. هم از قیمت مناسبی برخوردار است و هم اینکه بهره وری انرژی بالایی دارد. به طور خلاصه، یخچال های پایین فریزر:

 • نسبت به مدل های بالا فریزر گران تر هستند و بهره وری انرژی پایین تری دارند.
 • نسبت به مدل های بالا فریزر تنوع کمتری دارند.
 • دسترسی به بخش یخچال آسان تر است چون بخش فریزر در پایین قرار دارد.

بهترین نوع یخچال فریزر کدام است؟

یخچال های ساید بای ساید:

این یخچال ها اساسا دارای طراحی زیباتر و امکانات بیشتر نسبت به مدل های بالا فریزر و پایین فریزر هستند که همین موضوع باعث شده بیشترین فروش را نیز در بازار به خود اختصاص دهند. این نوع یخچال احتمالا برای کسانی که تمایل به نگهداری مواد غذایی بیشتری در یخچال دارند گزینه مناسبی خواهد بود. در اکثر این نوع یخچال ها، بخش فریزر در سمت چپ دستگاه و بخش یخچال در سمت آن قرار دارند و بخش یخچال نیز بزرگتر از بخش فریزر است اما با این وجود بخش فریزر نسبت به مدل های بالا فریزر و پایین فریزر بزرگتر است.

درب هر دو بخش به جای اینکه از کنار باز شود از وسط دستگاه باز و بسته خواهند شد. بنابراین فضای کمتری در هنگام باز کردن درب در آشپزخانه نیاز دارند. همچنین لازم به ذکر است که یخچال های ساید اغلب دارای ویژگی هایی همچون یخساز و آبریز اتوماتیک و درب تو درب (door in door) می باشند که به عنوان ویژگی های بسیار مطلوب مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. اما مشکلی که وجود دارد این است که این ویژگی ها قیمت دستگاه را بالا می برد. به احتمال زیاد هیچ کدام از یخچال های ساید ارزان نیستند اما ویژگی خوبی که دارند این است که فضای زیادی برای ذخیره سازی مواد غذایی دارند.

به عنوان مثال نگاهی به یخچال ساید بای ساید ال جی مدل X247 بیاندازید. بخش یخچال این مدل دارای ظرفیت 422 لیتر و بخش فریزر 246 لیتر می باشد که برای خانواده های پر جمعیت می تواند گزینه فوق العاده مناسبی باشد. کلاس بهره وری انرژی این دستگاه +A می باشد که هر چند نسبت به مدل های دیگر نظیر بالا فریزر کمتر می باشد اما در کل بهره وری انرژی خوبی دارد. قابلیت InstaView یکی از ویژگی های خوب این یخچال فریزر می باشد که به شما امکان می دهد با دو بار ضربه زدن به پانل InstaView لامپ های داخل را روشن کنید و محتویات داخل یخچال را ببینید. به طور خلاصه، یخچال های ساید بای ساید:

 • دسترسی آسان به هر دو بخش یخچال و فریزر دارند.
 • معمولا بزرگتر هستند اما انرژی بیشتری مصرف می کنند.
 • ویژگی هایی مانند یخساز خودکار دارند اما گرانتر از بقیه مدل ها می باشند.

کدام نوع یخچال را خریداری کنم؟

یخچال های درب فرانسوی:

احتمالا یخچال فریزرهای درب فراسوی متنوع تر (و بیشتر آنها گرانتر) از بقیه هستند. عرض این نوع یخچال ها شبیه مدل های جانبی است و از ظرفیت بالایی نیز برخوردار هستند. بخش فریزر همانند یخچال های پایین فریزر در قسمت پایین دستگاه قرار گرفته است اما فضای بیشتری نسبت به این نوع مدل ها اختصاص یافته است. همانند یخچال های ساید ، بخش یخچال به دو قسمت تبدیل شده است و دارای دو درب است که از وسط باز و بسته می شوند. این نوع یخچال ها معمولا در دو مدل 4 درب و 3 درب به بازار عرضه شده اند. مزیت اصلی این نوع طراحی پیچیده این است که شما می توانید برای برداشت هر کدام از اقلام غذایی یکی از درب ها را باز کنید و بدین ترتیب باعث خروج کمتر هوای سرد خواهد شد.

مزیت دیگر این است که همانند ساید بای ساید، درب ها تقسیم شده اند و باعث می شود کمترین فاصله بین یخچال و دستگاه های دیگر آشپزخانه وجود داشته باشد و بدین ترتیب در فضای آشپزخانه شما صرفه جویی خواهد شد. برای استفاده و دسترسی آسان تر، امروزه یخچال فریزرهای درب فرانسوی محبوب تر هستند. یکی از ویژگی های خوب این نوع یخچال ها این است که شما به راحتی به هر دو بخش فریزر و یخچال دسترسی خواهید داشت. با این حال، هزینه این نوآوری باعث شده تا قیمت آنها بالاتر رود و مصرف انرژی بیشتری داشته باشند.

یکی از یخچال های درب فرانسوی مدل RF28 سامسونگ یا مدل فرنچ 6 می باشد که دارای ظرفیت 36 فوت می باشد. بخش یخچال دارای ظرفیت 28 فوت و بخش فریزر نیز ظرفیت 8 فوت دارد که این مدل هم برای خانواده هایی که دارای جمعیت زیادی هستند می تواند گزینه مناسبی باشد. ویژگی خوبی این یخچال، مجهز بودن به کشوی FlexZone است که به شما امکان می دهد دما آن را در 4 سطح مختلف تنظیم کنید و متناسب با مواد غذایی که می خواهید درون آن ذخیره سازی کنید دما را تنظیم نمایید.

این کشو مزیت دیگری نیز دارد و آن این است که ارتفاع پایینی دارد و دسترسی کودکان شما را برای برداشتن نوشیدنی ها و مواد غذایی که دورن آن نگهداری کرده اید آسان خواهد کرد. قفسه ها متعدد و فضای بزرگ هر دو بخش یخچال و فریزر به شما اجازه می دهد هر ماده غذایی را سر جای خود قرار دهید. به طور خلاصه، یخچال های درب فرانسوی:

 • طراحی مدرن و زیبا دارند و کاربر از استفاده آنها لذت خواهد برد.
 • معمولا گرانتر از بقیه یخچال فریزر ها هستند.
 • معمولا دارای فضای بزرگی برای ذخیره سازی و نگهداری مواد غذایی هستند.

بررسی و مقایسه انواع یخچال فریزرها

چه نوع یخچالی برای من مناسب است؟

به طور خلاصه، انتخاب نهایی شما برای خرید یخچال فریزر به چند فاکتور یا عامل بستگی دارد. اگر شما:

 • به دنبال خرید یک یخچال ارزان قیمت هستید، یخچال های بالا فریزر یا پایین فریزر می توانند گزینه خوبی باشند.
 • خانواده بزرگی دارید، یک یخچال درب فرانسوی انتخاب کنید.
 • می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید یا بهره وری انرژی بالایی داشته باشد، یک یخچال بالا فریزر یا پایین فریزر انتخاب کنید.
 • ویژگی های عالی می خواهید، یک یخچال فریزر ساید بای ساید یا درب فرانسوی بردارید.
 • برای قابلیت های استفاده بیشتر می خواهید، یک یخچال ساید بای ساید انتخاب کنید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با ما
کردستان - بانه - میدان جهاد - مجتمع تجاری کردستان - همکف - پلاک 59
08734211353 - 09109108360
X